Účinky Yerba Maté

Vypitím vyluhované cesmíny paraguayské, které známe jako Yerba Maté, získáme mnoho kladných účinků pro náš organismus. Zde je několik příkladů:

 

Dodá energii

Jestliže cítíš, že ti chybí energie, yerba maté je jako stvořená pro tebe. Mezi mnoha látkami, které vyluhovaná cesmína obsahuje, je mimo jiné kofein či teobromin, látky dodávající energii, které známe například z kávy. Ptáte se proč tedy Yerbu, když na první pohled stačí zůstat při „dvojitém espressu”? Jedním z hlavních důvodů je, že maté nevylučuje z organismu vitamíny, právě naopak, mnoho z nich jich ještě dodá. Více na téma káva x yerba v tomto článku. Pití Yerby nám dodává mnoho potřebné energie k práci, učení i zábavě. 

 

Pomáhá koncentraci a paměti

Stimulace mysli je jednou z nejdůležitějších a nejlepších vlastností Yerba Maté. Látky obsažené v maté pomáhají lepší koncentraci a zpomalují proces stárnutí mozku, čímž zlepšují naší paměť. 

 

Prospívá hubnutí, podporuje trávení

Nadváha a obezita jsou stále častějšími problémy, s nimiž se mnoho z nás rozhodlo bojovat. Mají špatný vliv na činnost cév a nejjednodušší předcházení onemocněním s tímto spojeným je hubnutí. Pití yerba maté podporuje metabolismus a úbytek přebytečných kilogramů, prodlužuje pocit plnosti. Díky pravidelnému pití si už po jednom měsíci můžete všimnout výrazných změn.

 

Chrání srdce a cévní soustavu

Pití Yerba Maté prospěje také všem, kteří mají problémy s tlakem a cévami. Je vědecky prokázáno, že čaj pomáhá se snižováním hladiny takzvaného špatného cholesterolu (LDL) a zvyšováním hladiny toho dobrého (HDL). Rovněž chrání před komplikacemi spojených s cukrovkou, protože podporuje metabolismus cukrů. 

 

Zvyšuje sexuální apetit

Yerba Maté je tradičně známá jako mírné afrodiziakum. Bohatý obsah minerálů a vitamínů zlepšuje plodnost, prospívá hormonální rovnováze a reprodukci.

 

Má dobrý vliv na kůži, vlasy i nehty

Nálev Yerba Maté zesiluje naši kůži, vlasy a nehty. Vypadají lépe a zdravěji, což je především díky obsahu vitamínů A a E. 

 

 

Další složky Yerba Maté

Většinou se Yerba Maté prodává v různých směsích obsahující další bylinky prospívající našemu zdraví, z nichž zde jsou příklady a účinky některých z nich:

 

Máta - Podporuje normální činnost trávícího traktu a střev, má pozitivní vliv na imunitní systém, pomáhá normální funkci dýchacího systému. Obsahuje vitamíny A, C, mentol, flavonidy a třísloviny.

 

Citronová kůra - Čistí tělo od toxinů, má protizánětlivé a antibakteriální účinky, projasňuje pleť, zásobami vápníku a vitamínu C zlepšuje kvalitu kostí.

 

Kopřiva - Bojuje proti bolestem kloubů, má pozitivní účinky na alergie, pomáhá snižovat vysoký krevní tlak a kontrolovat hladinu cukru v krvi.

 

Ostropestřec mariánský - Slouží jako prevenze i lék na jaterní problémy (záněty, cihróza) či vznik žlučových kamenů.