TARAGUI original 1000g

269 Kč
Skladem
Varianta

Jedna z nejznámějších tradičních yerba maté z největší argentinské plantáže Las Marias. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vůně a chuť
Chuť jako i vůně jsou velice intenzivní a rozmanité. Chuť je uznávána největšími yerbisty po celém světě jako to nejtradičnější, co Yerba Maté může nabídnout. 

Účinky
Taragui con Palo vám dá rychlou a dlouhotrvající dávku správné energie. Má vliv na koncentraci, snížení únavy a díky tomu je velice oblíbená na celém světě.

 

Více o účincích Yerba Maté se dočteš zde.

 

Složení: Yerba Maté (Ilex Paraguariensis) 100%

Země původu: Argentina

Značka s bohatou historií vznikla na začátku 20. století, kdy na ranči Vuelta del Ombú poprvé rodina přistěhovalců z Uruguaye vysadila cesmínu paraguayskou. První výsadba se nepovedla a až druhá generace, konkrétně syn vdovy Victor Eliás Navajas Conteno, o dvanáct let později úspěšně vytvořil nejjižněji položenou plantáž na které se pěstuje Yerba Maté. Hotovou yerbu pokřtil domorodým názvem nedalekého města Corrientes - „Taragui”.  Tato Yerba se stala jednou z nejúspěšnějších nejen na domácím trhu, kde se ji ročně prodá až 50 tun, což je asi 20% argentinské spotřeby, ale také ve zbytku světa, kdy se nemalé oblibě těší například v Sýrii. Ve své zemi je značka známá svými nevšedními rozhodnutími, díky kterým se odlišuje od konkurence - například „yerbou to go” s názvem Mate Listo Taragui, kterou si koupíte stejně jako běžný nápoj na benzínce.